wim-hof-method-metoda-wima-hofa-kurz

Metóda Wima Hofa (WHM) – je vedecky podložená a celosvetovo populárna metóda. Založená je na kombinácii špeciálnych dychových cvičení, koncentrácie a postupného vystavovania sa chladu. Kurz plný fyzickej a psychickej transformácie, vďaka ktorému spoznáte a na vlastnej koži ochutnáte vplyv Metódy Wima Hofa. Dozviete sa všetko o základných pilieroch – dýchaní, sústredení sa a vystavovaní sa chladu. Všetko si vysvetlíme teoreticky aj prakticky. Vďaka kurzu okrem iného získate – jednoduchý a pritom komplexný návod na budovanie vašej zdravšej, silnejšej a odolnejšej verzie, dozviete sa nielen o základných pilieroch WHM, ale tiež fyziologických procesoch nášho tela. Naučíme vás princípy, na základe ktorých WHM funguje. Vďaka čomu si budete vedieť poradiť aj v neočakávanej situácii (napr. v prípade nástupu choroby). Budete presne vedieť, ako si trénik WHM prispôsobiť, všetky cvičenia si prakticky vyskúšate, naučíte sa správne dýchať a meditovať, získate zručnosti a vedomosti pre zdravší, spokojnejší a naplnenejší život. Piliere školenia vytvárajú unikátny systém, ktorého výsledkom je vaša silnejšia, zdravšia a odolnejšia verzia.

 

Pozitívne prínosy metódy Wima Hofa získané na školení:
– posilnenie imunitného systému a zlepšenie koncentrácie v praxi
– zlepšenie duševného pokoja a zvýšenie vôle, zvýšenie energie
– zvládanie niektorých príznakov fibromyalgie. (chronické ochorenia)
– zmiernenie príznakov depresie,, zmiernenie stresu, zlepšenie spánku
– eliminácia príznakov chronických a civilizačných ochorení a mnoho iného

 

Wim Hof metóda – ktorú študovali vedci z mnohých univerzít a našli spoľahlivé dôkazy o tom, že pri praktizovaní tejto metódy môže človek reálne ovládať svoju vlastnú telesnú teplotu, nervový systém a imunitnú reakciu. Wim Hof verí, že telo dokáže všetko, čo mu myseľ dovolí. Okrem špeciálnej metódy dýchania je posunutie hraníc vo zvládaní extrémneho chladu. Zjednodušene povedané, Wim Hof posúva hranice toho, čo ľudské telo zvládne, a tým zamotal hlavu medicíne a vede, v ktorých sú hranice ľudských možností jasne dané. Po celé desaťročia je samotný Wim Hof známy ako dobrodruh, vytrvalostný športovec, ktorý si vyslúžil prezývku Iceman, a to vďaka svojej schopnosti odolávať extrémnym teplotám. Medzi vyhlásené úspechy Wim Hofa patrí výstup na Mount Everest len v krátkych nohaviciach a topánkach alebo na vrchol hory Kilimandžáro počas dvoch dní, a v krátkych nohaviciach. Ďalej plával pod ľadom, bežal celý maratón v púšti Namib bez pitnej vody a bežal polmaratón severne od polárneho kruhu na boso. To sú len niektoré z jeho 26 svetových rekordov. Do celosvetového povedomia sa dostal hlavne vďaka svojej metóde, ktorá podľa neho môže zvýšiť odolnosť ľudského tela, a to nie len časti fyzické, ale aj psychické. Ak máte záujem získať vedomosti a zručnosti tejto jedinečnej metódy, náš kurz je cielený práve na Vás.

Metóda Wim Hofa je zložená z troch častí, a to dychového cvičenia, vystaveniu sa chladu a meditácie. Všetky tri časti majú viesť k prepojeniu mysle a tela, pretože naše telo má obrovský potenciál, ktorý, bohužiaľ, nevieme naplno využiť. Filozofia Wima Hofa nie je založená len na prekonávaní extrémnych teplôt, je to hlavne posunutie z hľadiska mysle.

Výstupné vedomosti po kurze – po absolvovaní kurzu a metódy Wima Hofa získate vedomosti, prehľad a nástroje, ktoré využijete priamo v praxi života. Ponúkame vám nápady, myšlienky, metódy, okamžite aplikovateľné tipy a techniky, ktoré vám pomôžu ľahšie a úspešnejšie etablovať túto jedinečnú metódu do Vášho života. V rámci dňa je prebraná teória a princípy metódy, ako aj všetky techniky na dýchanie, postupné vystavovanie sa chladu a na koncentráciu mysle. Naučíte sa všetko o základných piliéroch WHM dýchaní, sústredení a vystavovaní sa chladu, tak aby ste poznatky mohli ďalej každodenne využívať. Načerpáte zručnosti, stanete sa zdravšími, priebojnejšími, asertívnejšími, spokojnejšími a šťastnejšími ľuďmi. Wim Hofova Metóda je známa pre svoju jednoduchosť, účinnosť a intenzívnu spoluprácu s vedou. Ide o praktický spôsob ako nazrieť za svoju komfortnú zónu a byť šťastnejší, silnejší a zdravší Kurz ušijeme priamo pre potreby účastníkov.

 

 

Dĺžka, trvanie kurzu | školenia:  1 deň (resp. dohodou)
Úroveň obtiažnosti kurzu: začiatočníci / mierne pokročilí / pokročilí
Miesto konania kurzu „Wim Hof Method“:  Bratislava / Slovenská republika / osobne  al. online forma
Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: kurzy pre verejnosť / otvorené vzdelávanie a rozvoj
Možnosť absolvovať vzdelávanie | forma výuky: denná, individuálna forma (One on One) al. skupinová forma výuky
Odborní garanti vzdelávania:  dlhoročný odborný školitelia v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja a rastu z praxe
Termíny konania: ASAP (ponúkaný kurz organizujeme pravidelne – min. 4 * mesačne počas celého kalendárneho roka 2022)
Vzdelávacie metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, aktivity, úlohy, prípadové štúdie, analýza, literatúra, prax
Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenie prispôsobujeme účastníkom školenia
Cieľová skupina a počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje vedomosti a zručnosti, min. počet na otvorenie: 1 účastník

Informácie - objednávky - rezervácie

  Psychologicke poradenstvo a terapia

  Tímové školenie

  270
  lektor | 2-5 klienti
  Tímové alebo kolektívne odborné vzdelávanie šité na mieru klientov
  Psychologicke-poradenstvo-individualne

  Individuálne školenie

  140
  lektor | klient
  Individuálne školenie cielené na klienta systémom „One on One“
  Psycholog-Bratislava-poradenstvo

  Skupinové vzdelávanie

  470
  lektor | 6-12 klientov
  Skupinové odborné vzdelávanie pre tímy, skupiny a firmy

  Have a question?

  [contact-form-7 404 "Nenájdené"]