Manželská poradňa a manželské vzťahy

 

Manželská poradňa alebo inak nazývané aj párové poradenstvo je rovnako ako individuálne založené na dôvernom vzťahu klientov a psychológa. Dôležité je uvedomiť si, že poradenstvo neslúži na posudzovanie a hľadanie vinníka. Úlohou psychológa nie je súdiť ani kritizovať váš vzťah a vaše správanie. Párové poradenstvo slúži na riešenie problémov, ktoré vo vzťahu sú a na hľadanie kompromisov. Je určená pre partnerov a manželov, ktorí chcú riešiť problémy vo svojom vzťahu a ktorí si uvedomujú, že na riešenie problémov vzniknutých vo vzťahu sú potrební dvaja.  Ak ste sa vo svojom vzťahu dostali do obdobia, v ktorom máte pocit, že to takto už ďalej nejde a že ste už vyskúšali všetko, dajte si ešte jednu šancu v podobe návštevy psychológa.

 

Často býva rozchod totiž iba únikom z náročného životného obdobia, do ktorého sa zákonite dostáva každý vzťah. Najhorším možným riešenim vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu. Studená vojna, ktorú vediete je vo svojich dôsledkoch často horšia pre všetkých zúčastnených. Otvorené konôsobom, ako druhému povedať, že takto to ďalej nejde. Základnou filozofiou párového poradenstva je prijatie a vzájomné porozumeniflikty, tiež nemusia byť najlepším riešením, pokiaľ z nich nedokážete výjsť silnejší, múdrejší. Niekedy môže byť aj odchod zo vzťahu spe partnerov. Čo rieši a na čo sa zameriava psychologická poradňa určená pre manželov alebo partnerov ? Orientuje sa na riešenie hlavne týchto problémov:

 

• Riešenie kríz, problémov, životných zmien
• Potreby partnerov, ktoré nie sú naplnené
• Očakávanie
• Efektívna komunikácia
• Vzájomné počúvanie sa
• Sexuálne problémy
• Nevera
• Žiarlivosť
• Konflikty a agresivita

 

Párové a manželské poradenstvo – prebieha formou osobných stretnutí, ktoré trvajú  90 minút.  Poradenstvo môže prebiehať formou individuálnych aj párových stretnutí, ktoré sa počas priebehu môžu kombinovať. Prvé stretnutie je venované objasneniu problému, s ktorým klient alebo klienti prichádzajú a nastaveniu spolupráce- dohodneme sa čo by malo byť cieľom našej spolupráce, ako často sa budeme stretávať a na čom budeme pracovať. Venujeme sa tiež očakávaniam a potrebám klientov a témam, ktoré sú pre klientov dôležité . Niekedy sa stáva, že jeden s partnerov nemá záujem o návštevu psychológa, vtedy je možné pracovať aj individuálne. Nikdy nemôžete zmeniť druhého človeka, no môžete pracovať na sebe, a tým ovplyvniť svoje vzťahy.

 

Každodennosť partnerského života – však v sebe obsahuje popri dokonalosti toho druhého – aj jeho slabosti a rozdiely. To, čo nám bolo obohatením, sa niekedy stáva prekážkou, ktorá nie je príjemná. Spoznávame, že to „obdivuhodné“ má aj svoje tienisté stránky, s ktorými sme nerátali. Začíname hľadieť viac na to, akí sme, než na to, za čím kráčame, či to, čo nás spája. Zanechávame pozíciu dávania sa a omnoho viac sa začíname sústrediť na to, čo nedostávame. Rozdiely a inakosť toho druhého začínajú byť neprekonateľnou prekážkou, spolu so zistením, že aj on/ona má svoje slabosti, ktoré nie vždy chce, či môže zmeniť. Je to obdobie, kedy sa pýtame: „Koho som si to zobral/a?“ „Viem s ním/s ňou prežiť život tak, ako som chcel/a?“ Ak sa deje toto aj vám, nezúfajte. Možno je to príležitosť opäť porásť smerom jeden k druhému a investovať do vzťahu či už spoločne stráveným časom, rozhovorom, intimitou alebo, ak to už akosi nejde, je možno čas skúsiť rozhovor v trojici za pomoci odborníka. Aj my sme tu vtedy pre vás! Neváhajte a kontaktujte nás – radi Vám pomôžeme.

 

Nami poskytované psychologické manželské poradenstvo – je ponúkaná forma pomoci manželom alebo partnerom, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii alebo v manželskej kríze. Poskytujeme psychologické a  sociálne poradenstvo manželom, párom, partnerom a jednotlivcom  v náročnom životnom období. Poradenstvo je zamerané na zvládanie problémov v medziľudských vzťahoch, na zvládanie osobných alebo generačných sporov, rozvodov a porozvodových ťažkostí. Je vhodné aj ako spôsob intervencie pri intímnych problémoch páru, pri žiarlivosti, nevere, alebo závislostí v rodine. Dôležitou súčasťou práce je možnosť prekonzultovania dohôd o výchove detí a usporiadaní vzájomných vzťahov. Klientelu manželského a rodinného psychológa  predstavujú rodiny, manželské a partnerské dvojice ale aj jednotlivci, ktorí majú snahu riešiť  svoje ťažkosti. Ak chcete pracovať na vzťahu s niekým, kto nechce alebo nemôže sa zúčastniť poradenskej konzultácie, nie je to prekážkou. Psychologické poradenstvo pomôže Vám zmeniť postoje a spôsoby zvládania situácií a tým meniť aj Váš vzťah.

Informácie - objednávky - rezervácie

    Have a question?

    [contact-form-7 404 "Nenájdené"]