kurz-prokrastinacie-skolenie-ako-prokrastonovat

Pri prokrastinovaní človek – stráca energiu a naopak získava pocit viny. Bez energie potom nie sme schopní s dôležitými činnosťami začať a opäť začíname prokrastinovať. Aj Vy poznáte ten pocit, kedy viete, čo máte robiť, ale aj tak to nerobíte ? Chcete zlepšiť svoju motiváciu a celkovú životnú spokojnosť ? Cítite, že by ste mohli lepšie plánovať svoj čas a stanovovať priority ? Kurz je určený ľuďom, ktorí sa chcú naučiť efektívne narábať so svojím časom, či už v pracovnom alebo súkromnom živote. Naučíte sa plánovať svoje aktivity, predchádzať stresovým situáciám a pozrieme sa aj na prokrastináciu, ktorá Vás brzdí v tom, aby ste podávali lepšie výkony a nemárnili svoj drahocenný čas. Kurz vám na začiatku vysvetlí príčiny vzniku prokrastinácie a následne vám odovzdá konkrétne a praktické nástroje, ktoré vám pomôžu nad prokrastináciou víťaziť každý deň. Na zážitkovom školení o prokrastinácii na vlastnej skúsenosti preskúmate jednotlivé kroky práce s prokrastináciou a vysvetlíme princípy, ako s ňou pracovať ďalej tak, aby nás viac neobmedzovala. Absolvovaním kurzu získate schopnosť identifikácie nedostatkov v plánovaní svojho dňa. V praxi to pre Vás bude znamenať značnú úsporu energie a času. Vďaka technikám, ktoré si na kurze ukážeme, budete pokojnejší a výkonnejší v práci a získate aj viac času na súkromný život.

 

Kurz prokrastinácie prinesie poznatky a zručnosti v oblasti:
– timemanažment v praxi pracovného, osobného aj vzťahového života
– čo všetko spôsobuje prokrastinácia a ako ju poznáme u seba a v okolí
– čo všetko môžeme ovplyvniť správnymi formami prokrastinácie v praxi
– ako sa vyhnúť stresu a napätiu nesprávnym plánovaním a aktivitami v praxi
– lepšia verbálna a neverbálna komunikácia a umenie asertívnej komunikácie
– ako vplývame na prokrastináciu praktickou zmenou svojho životného štýlu 
– mnoho mnoho iného z oblasti psychológie v osobnom a pracovnom živote 

 

Prokrastinácia je zlozvyk – neustáleho odkladania povinností. Nechávame sa rozptyľovať množstvom podnetov a dokážeme sami sebe vysvetliť, že to inak nejde. Ako sa dostať z tohto začarovaného kruhu von? Ako sa odnaučiť prokrastinovať ? Význam slova prokrastinácia má pôvod v latinčine. Pro crastinus znamená na zajtra. Čím viac prokrastinujeme, tým horší pocit zo seba máme. Klesá nám sebadôvera a naša prokrastinácia následne narastá. Vôľa a sebadôvera sú totiž intenzívne prepojené. Existuje však niekoľko krokov, ktoré pomáhajú tento prístup zmeniť. Z dlhodobého hľadiska môže byť práve prokrastinácia nepríjemný zlozvyk, ktorý nám bráni dosiahnuť úspech. Hlavným dôvodom, prečo odkladáme veci na neskôr, je to, že sa mozog vždy snaží získať potešenie a vyhnúť sa bolesti. Keď vyčkávame, mozog nám hovorí, aby sme sa vyhli tomu, čo musíme urobiť, pretože je to menej zábavné. Neschopnosť doťahovať zadané úlohy prispieva k nepríjemným pocitom a nerovnováhe. Človek sa môže cítiť pod tlakom, previnilo a v strese. Neustále odkladanie úloh a povinností nás dostáva do špirály, v ktorej neustále pribúdajú nové povinnosti, hromadia sa nám, snažíme sa všetko rýchlo dokončiť, robíme viac chýb a opakuje sa to stále dookola. Príčinou prokrastinácie môže byť čokoľvek.

Psychológ Timothy A. Pychyl v knihe Solving the Procrastination Puzzle označuje prokrastináciu ako zlyhanie sebaregulácie. Nedarí sa nám regulovať správanie tak, aby sme konali podľa plánu. Keď stojíme pred úlohou, na ktorú máme negatívnu vnútornú reakciu, a myslíme si, že „sa mi nechce“ alebo „nechcem“, nastúpiť by mala sebaregulácia, aby sme napriek týmto pocitom mohli pokračovať.

Pri prokrastinácii ide o neschopnosť – začať na úlohe pracovať v určenom čase a súčasne sa skôr venovať iným činnostiam, ktoré s úlohou väčšinou nesúvisia. Autori dnes uvádzajú, že prokrastinátori bývajú veľmi činnorodí, ale vždy je to na úkor úlohy, na ktorej mali pôvodne pracovať. S prokrastináciou sa z času na čas stretáva asi každý, nevzťahuje sa iba na pracovné povinnosti. Koľkokrát si povieš, že tú poličku privŕtaš inokedy alebo tá kopa bielizne na žehlenie počká do zajtra. Dokonca je možné, že niečo odkladáš preto, aby si si prečítal tento článok. Odkladanie povinností je teda skôr nedobrovoľné a sprevádzané nepríjemnými pocitmi. Výsledkom je stres a pocit viny či neschopnosti. Snažia sa sami seba presvedčiť, že pod časovým tlakom sa im lepšie pracuje. V časovej tiesni sa však nikomu nepracuje dobre. Je to práve ten posledný a najdôležitejší impulz, ktorý varuje, že keď nespravím tú prácu teraz, budem musieť čeliť väčším nepríjemnostiam, než je samotné plnenie úlohy.

Výstupné vedomosti po kurze – po absolvovaní kurzu získate vedomosti, prehľad a nástroje, ktoré využijete priamo v praxi života. Ponúkame vám nápady, myšlienky, metódy, okamžite aplikovateľné tipy a techniky, ktoré vám pomôžu ľahšie a úspešnejšie sa vysporiadať s prokrastináciou v praxi osobného, pracovného či vzťahového života. Načerpáte psychologické, sociálne aj komunikačné zručnosti, stanete sa aktívnejšími, spoznáte prečo ľudia prokrastinujú a jednajú neefektívne, naučíte sa hovoriť okoliu nie“, či vyvarovať sa  odkladaniu povinností na neurčitý čas.  Naučíte sa tiež správne čítať a interpretovať priority v praxi. Pomocou cvičení si zlepšíte verbálnu i neverbálnu komunikáciu v kontakte s okolím, naučíte sa využívať praktické metódy na zefektívnenie svojej práce a pracovných povinností. Kurz ušijeme priamo pre Vaše potreby a mnoho mnoho iného.

 

 

Dĺžka, trvanie kurzu | školenia:  1 deň (resp. dohodou)
Úroveň obtiažnosti kurzu: začiatočníci / mierne pokročilí / pokročilí
Miesto konania kurzu „Prokrastinácia v praxi“:  Bratislava / Slovenská republika / osobne  al. online forma
Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: kurzy pre verejnosť / otvorené vzdelávanie a rozvoj
Možnosť absolvovať vzdelávanie | forma výuky: denná, individuálna forma (One on One) al. skupinová forma výuky
Odborní garanti vzdelávania:  dlhoročný odborný školitelia v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja a rastu z praxe
Termíny konania: ASAP (ponúkaný kurz organizujeme pravidelne – min. 4 * mesačne počas celého kalendárneho roka 2022)
Vzdelávacie metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, aktivity, úlohy, prípadové štúdie, analýza, literatúra, prax
Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenie prispôsobujeme účastníkom školenia
Cieľová skupina a počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje vedomosti a zručnosti, min. počet na otvorenie: 1 účastník

Informácie - objednávky - rezervácie

    Psychologicke poradenstvo a terapia

    Tímové školenie

    270
    lektor | 2-5 klienti
    Tímové alebo kolektívne odborné vzdelávanie šité na mieru klientov
    Psychologicke-poradenstvo-individualne

    Individuálne školenie

    140
    lektor | klient
    Individuálne školenie cielené na klienta systémom „One on One
    Psycholog-Bratislava-poradenstvo

    Skupinové vzdelávanie

    470
    lektor | 6-12 klientov
    Skupinové odborné vzdelávanie pre tímy, skupiny a firmy

    Have a question?

    [contact-form-7 404 "Nenájdené"]