kurz-prezentacne-zručnosti-ako-prezentovat

Kurz prezentačné zručnosti prináša poznatky a vedomosti aplikovateľné ihneď do praxe. Cieľom kurzu „Prezentačné zručnosti“ je naučiť Vás, ako pripravíte prezentáciu pre konkrétnu situáciu, ako čo najefektívnejšie odovzdáte informácie a predovšetkým ako zlepšíte svoje lektorské zručnosti a prezentačné schopnosti. Získate niekoľko užitočných tipov a nástrojov na aktívne riadenie pozornosti publika, riešenie krízových situácii pre prezentovaní a tiež diskusii. Tento program je zameraný na získanie a rozvoj rétorických, komunikačných a prezentačných zručností, ako aj posilnenie sebadôvery a odbúranie strachu z vystúpenia pred publikom. Investícia do seba samého sa Vám rozhodne vráti. Kurz otvárame už pri min. počte účastníkov 1 účastník. Informujte sa na najbližší aktuálny termín otvorenia školenia pre seba alebo kolegov z praxe.

 

Čo získate absolvovaním školenia Prezentačné zručnosti:
– kurz prezentačné zručnosti môžete absolvovať aj individuálne
– školenie je ukončené certifikátom o absolvovaní vzdelávania
– cena za kurz je vrátane priestoru a školiacich materiálov v praxi
– kurz je šitý na mieru, jeho obsah je tvorený priamo s účastníkmi
– školeniu predchádza osobný rozhovor na identifikáciu potrieb klienta

 

Publikum si nevyberáte a často ani prezentovanú tému. Jediná oblasť, ktorú môžete ovplyvniť sú Vaše prezentačné zručnosti. Ukážeme Vám ako ich výrazne zlepšiť. Cieľom kurzu Prezentačné zručnosti je teda naučiť Vás, ako pripravíte prezentáciu pre konkrétnu situáciu, ako čo najefektívnejšie odovzdáte informácie a predovšetkým ako zlepšíte svoje prezentačné schopnosti. Náš kurz vám pomôže efektívne prezentovať pred kolegami, šéfmi, náročnými odborníkmi, pred laikmi i na workshopoch, konferenciách či verejných zhromaždeniach. Získate niekoľko užitočných tipov a nástrojov na aktívne riadenie pozornosti publika, rétoriku a efektívnu komunikáciu, riešenie krízových situácii pri prezentovaní a tiež diskusií. Prostredníctvom nácviku i spätnej väzby porozumiete tomu, ako postaviť vašu úspešnú prezentáciu a naučíte sa ľudí osloviť, zaujať i presvedčiť. Čo najväčší priestor budeme venovať samotnému nácviku – živej prezentácii, nakrúcaniu na kameru i na diktafón, simulácii nepripravených stretnutí i veľkých vstúpení pred publikom a v prípade záujmu aj analýze profilov, cez ktoré sa prezentujete na webe. Nebojte sa – prezentovať sa dá naučiť. My Vás to krok po kroku naučíme. Kurz Vám pripravíme na mieru – presne podľa Vašich potrieb. Investujte do seba a získajte maximum.

Cieľom školenia je naučiť sa, ako správne prezentovať a stáť pred publikom tak, aby prezentácia bola čo najpútavejšia. Účastníci sa na školení dozvedia, ako upútať publikum, či už verbálne alebo neverbálne. Súčasťou školenia je aktívny tréning a možnosť spätnej väzby.

Stál si niekedy pred ľuďmi – a chcel si ich o niečom presvedčiť ? Chcel si niekedy vyjadriť komplikovanú myšlienku a uvažoval si nad tým, ako to urobiť čo najlepšie ? Chcel si vysvetliť svojmu potomkovi, že zmrzlina nemôže byť v nedeľu na obed hlavné jedlo ? Neustále sa dostávame do situácií, kedy potrebujeme prezentovať, kedy potrebujeme komunikovať a objasniť naše myšlienky, zámery a potreby. Niekedy sa nám to darí viac, niekedy menej, ale vyhnúť sa tomu nie je možné. Žijeme vo svete, ktorý je postavený na interakcii, na komunikácii, na prezentácii. Aj preto je dobré, keď máme aspoň základné poznatky toho, o čom vlastne je taká efektívna a efektná komunikácia. Veď rétorika a prezentácia patrila už v starom Ríme medzi ušľachtilé umenia a ten, kto vedel dobre hovoriť a prezentovať, si zaslúžil obdiv a slávu. Nechcel by si aj ty, aspoň raz za čas, aspoň na chvíľu, zažiariť pred ostatnými práve vďaka svojej výrečnosti? Ak áno, tak potom si tu na správnom mieste. Vitaj v tréningovo výukovom kurze, ktorého úlohou je sprostredkovať ti praktické znalosti z prezentačných zručností a rétoriky. Verím, že všetko, čo tu nájdeš, ti pomôže sa zlepšiť. V tomto online kurze som sa snažil sprostredkovať naše prezentátorské, rétorické a lektorské skúsenosti.

Výstupné vedomosti po kurze – po absolvovaní kurzu Prezentačné zručnosti získate vedomosti o zásadách prezentovania a prvkoch prezentácií, dokážete analyzovať a formulovať ciele, štruktúru a náplň prezentácie, naučíme Vás ako urobiť prvý dojem a zaujať, naučíte sa poznať potreby a preferencie poslucháčov – prispôsobiť formu a obsah prezentácie jej cieľu, naučíte sa reagovať na otázky poslucháčov, argumentovať a udržať si pozornosť poslucháčov i v náročných situáciách, dokážete efektívnejšie zvládať trému a stres a zvýšite svoju istotu a sebadôveru, ukážeme Vám praktiky a nástroje ako zaujať publikum a primäť ho k pozornosti, naučíme Vás, ako si poradiť s každou otázkou a nestratiť pritom pozíciu, ako sa popasovať s trémou a mnoho mnoho iného.

 

 

Dĺžka, trvanie kurzu | školenia:  1 deň  (resp. dohodou)
Úroveň obtiažnosti kurzu: začiatočníci / mierne pokročilí / pokročilí
Miesto konania kurzu „Prezentačné zručnosti“:  Bratislava / Slovenská republika / osobne  al. online forma
Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: kurzy pre verejnosť / otvorené vzdelávanie a rozvoj
Možnosť absolvovať vzdelávanie | forma výuky: denná, individuálna forma (One on One) al. skupinová výuka
Odborní garanti vzdelávania:  dlhoročný odborní školitelia v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja z praxe
Termíny konania: ASAP (ponúkaný kurz organizujeme pravidelne – min. 4 * mesačne počas  kalendárneho roka 2022)
Vzdelávacie metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, aktivity, úlohy, prípadové štúdie, analýza, literatúra, prax
Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenie prispôsobujeme účastníkom školenia
Cieľová skupina a počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje vedomosti a zručnosti, min. počet na otvorenie: 1 účastník

Informácie - objednávky - rezervácie

  Psychologicke poradenstvo a terapia

  Tímové školenie

  270
  lektor | 2-5 klienti
  Tímové alebo kolektívne odborné vzdelávanie šité na mieru klientov
  Psychologicke-poradenstvo-individualne

  Individuálne školenie

  140
  lektor | klient
  Individuálne školenie cielené na klienta systémom „One on One
  Psycholog-Bratislava-poradenstvo

  Skupinové vzdelávanie

  470
  lektor | 6-12 klientov
  Skupinové odborné vzdelávanie pre tímy, skupiny a firmy

  Have a question?

  [contact-form-7 404 "Nenájdené"]